وبلاگ

بازاریابی و همکاری در فروش از طریق ارسال ایمیل

بازاریابی و همکاری در فروش از طریق ارسال ایمیل

 بازاریابی از طریق ارسال ایمیل، روش موثری است که اگر به شکل مناسبی انجام شود، می تواند به توسعه یک کسب و کار و فروش بیشتر کمک کند.

 امروزه این ایمیل ها که در واقع پیام های فروش هستند به خوبی توانسته اند جایگاه خودشان را در دنیای بازاریابی و تبلیغات باز کنند. عوامل بسیاری در موفقیت این پیام دخالت دارند که شاید بتوان گفت محتوا و ترکیب نگارش پیام مهم ترین آنهاست. کسب و کارهای کوچک و بزرگ متعددی هستند که این ایمیل ها سنگ بنای پروژه و طرح بازاریابی آنها را می سازند. در واقع می توان این طور گفت که این نامه های الکترونیکی، آگهی های تبلیغاتی شرکت هستند که می توانند خوانندگان آن ها را به خریدار تبدیل کنند یا این که طوری ظاهر شوند که صاحب ایمیل بدون باز کردن، آنها را پاک کند.

 

در کشور ما هنوز این نوع تبلیغات اشاعه زیادی پیدا نکرده است و این فرصت مناسبی برای کسانی که تمایل به ورود به این عرصه دارند است. اگر شما صاحب یک کسب و کار کوچک یا بزرگ نیستید باز هم نگران نباشید . سیستم همکاری در فروش ایران مارکت سنتر این امکان را به شما می دهد که برای فروشگاه های بزرگ یا کوچک از طریق ایمیل و سایر روشها تبلیغ کنید و حتی بیشتر از خود صاحب فروشگاه درآمد کسب کنید.

 

چند توصیه مهم برای انجام موفقیت آمیز یک طرح بازاریابی ایمیلی :


 - سعی کنید همواره بر خواسته ها، آرزوها، نیازها، رویاها و مشکلات مخاطبانتان تمرکز داشته باشید. کلمه «شما»، لغت مهمی است که به دریافت کننده ایمیل می رساند نگارنده این پیام از نیازها و خواسته های او خبر دارد. قبل از این که نامه را بنویسید، خودتان را جای گیرنده آن ایمیل بگذارید. مسئله مهم مورد توجه در این نوع بازاریابی اینست که وقتی کسی هر ایمیلی را باز می کند، بلافاصله از خودش می پرسد که : «خب ببینم در این نامه برایم چه نوشته اند؟»او منتظر است که نامه برای «او» چیزی داشته باشد، پس دقت کنید و مرتب کلمه «شما» را به کار برده او را مخاطب قرار دهید                                                                                                                                             .

 - زمانی که فروشنده و بازاریابی ، اینچنین نامه های فروشی می نویسد و برای مشتریان احتمالی ایمیل می کند، در حقیقت با یک آدم معین و مشخص صحبت می کند. این کلمات در واقع منعکس کننده شخصیت نویسنده و میزان توجه او به نیازهای مشتریان و مهارت و حرفه ای بودنش هستند. در ضمن مشتریان از لابه لای این لغات الکترونیکی در خواهند یافت که آیا این فروشنده برای آنها ارزش و احترام قایل است و می خواهد نیازهایشان را برآورده سازد یا این که فقط می خواهد از طریق آنها پول در بیاورد. احساسی که پیام های الکترونیکی به خواننده می دهند، بسیار مهم است. پس در این باره دقت کنید                                                                                                  .
 - فراموش نشود که منافع و امکاناتی که یک محصول یا خدمات برای خریدار فراهم می کنند، عامل موفقیت فروش است. ویژگی ها و مشخصات کالا یا خدمات در یک سو قرار می گیرندو آن چه که برای مشتری فراهم می آورند در سویی دیگر.  شما به عنوان یک تبلیغ کننده عضو سیستم همکاری در فروش ایران مارکت سنتر , این امکان را دارید که از بین صدها هزار محصول متنوع , بهترین و مفید ترین آنها را انتخاب کرده و فعالیت خود را بر روی آنها متمرکز کنید.   خواننده یک پیام فروش مشتاق است که از مزایای این کالا یا خدمات آگاه شود و بداند که آیا می تواند مشکلش را حل کند و باری از روی دوشش بردارد یا نه. به عبارتی یک بازاریاب موفق در خط به خط پیام های الکترونیکی تبلیغاتش از فواید، فواید و فواید کالایش حرف می زند. شما هم آنقدر از این ویژگی های مثبت سخن بگویید که او دیگر نتواند مقاومت کند؛ گوشی تلفن را بردارد و به شرکت شما تلفن بزند، همان لحظه برایتان ایمیل بزند یا خودش به دفتر کار و فروشگاهتان بیاید.
- هرگز ارزش جمله اول را از یاد نبرید. بعد از یک تیتر جذاب و جالب توجه، این اولین جمله پیام تبلغاتی است که تعیین می کند آیا خواننده به سراغ جمله دوم می رود و مطالعه پیام را ادامه می دهد یا خیر. هر جمله نیز به نوبه خود اهمیت دارد چرا که جذابیت و مناسب بودن هر یک می تواند، خواندن عبارات بعدی را تضمین کند. هر کلمه و هر عبارت می بایست جوری انتخاب شوند که امکان فروش و موفقیت پیام را بیشتر کنند.
 - خواننده پیام فروش خواهان اطلاعات مفید، دقیق، شفاف و گویاست. وقتی که می گویید کالایتان بهترین کیفیت را دارد ودرجه یک است، منظورتان چیست؟ آیا می خواهید بگویید که اصلا خراب نمی شود؟ تعمیراتش رایگان است؟ بدانید که مشتری احتمالی هم مثل شما نمی خواهد ضرر کند و بابت کالایی بی کیفیت و نامرغوب پول بپردازد. پس به نیازش توجه کنید                                                           .
  - فروشنده و بازاریاب در یک پیام فروش الکترونیکی در حال گفتگو با خواننده پیام است. یک گفتگوی فروش موفق، با لحنی دوستانه و به دور از قیدو بندهای گفتگوهای نامه ای رسمی انجام می گیرد. البته منظور از یک گفتگوی دوستانه و غیررسمی به کارگیری جملات بی ادبانه نیست. در اصل این پیام ها، پیام های فروش هستند. پس تصور کنید که با مراجعی که خریدار احتمالی است، رودررو نشسته اید و سعی دارید با صحبتی دوستانه او را به خرید متقاعد نمایید                                                                             .
 - زمانی که در حال نوشتن ایمیل هستید، گاه به گاه از خودتان بپرسید که «اگر کسی مقابل من نشسته بود و سعی می کرد با همین جملات مرا متقاعد به خرید همین کالا بکند، آیا من از او خرید می کردم؟» با صداقت به این پرسش جواب دهید                                                       .
 - در جملاتتان از افعال مجهول استفاده نکنید. افعال معلوم و با فاعل «ما» نشان می دهند که شرکت و کسب و کاری که پیام فرستاده، فعال و پویاست. مثلا این طور نگویید که به محض این که سفارشتان دریافت شود، کالای مورد نظرتان ارسال خواهد شد. در عوض بنویسید. «به محض این که سفارشتان را دریافت کنیم، کالای مورد نظر را برایتان ارسال خواهیم کرد.» این افعال معلوم که فاعلشان شما هستید، نشان می دهد که صاحب و کارمندان این کسب و کار فعال بوده قویا در عرصه کاریشان دخالت دارند. در این حالت صحبت از «افراد» است نه یک «شرکت» که احساس خوشایندی به مشتری بالقوه می دهد                                                                 .
 - مراقب باشید که متن پیامتان یکنواخت و خسته کننده نشود. هر پاراگراف نباید بیش از پنج خط باشد. درشت کردن حروف، علامت تعجب و سوال و خط کشیدن زیر کلماتی که مهم هستند، هم توجه خواننده را جلب می کند و هم متن را جالب تر و متنوع تر کرده از خطر یکنواختی نجات می دهد و دقت کنید که بیش از اندازه این روش ها را به کار نگیرید چرا که وقتی بر همه چیز تاکید کنید، در واقع بر هیچ چیز تاکید نکرده اید.
 - حتما، حتما و حتما متن خود را پاراگراف بندی کنید. یک نوشته طولانی و پشت سرهم به خواننده استراحت نمی دهد و او را خسته و ناراحت می کند. به علاوه نقطه گذاری های صحیح و دیکته درست کلمات را هم از یاد نبرید. فهم و خواندن جملات طولانی و پر از علامت های مکث، برای خواننده دشوارست ومثل یک پاراگراف طولانی به نظر می آید. این یک نامه تبلیغاتی است که برای فروش کالای شما ارسال می شود و اگر بخواهد موفق عمل کند، اول باید خوانده شود! رعایت نکردن نکات بالا امکان تا به آخر خوانده شدن پیام الکترونیکی شما را کاهش می دهد.


 - پس از این که جملاتتان را روی کاغذ آوردید، پیش از ایمیل کردن آنها، از دوست یا همکاری بخواهید که آن را بخواند و نظرش را بگوید. اگر او گفت: «واقعا» با مهارت و تیزهوشی نوشته شده، تو واقعا خوب می نویسی، کاغذ را دور بریزید و دوباره از ابتدا شروع کنید ولی اگر گفت: «ببینم به نظر کالای خیلی خوبی می آید! چطور می توانم یکی از آن «بخرم؟» بدانید که کارتان را درست انجام داده اید.
 - تجربه نشان داده که وقتی مردم نامه ای را باز می کنند، اول پیوست آن را می خوانند. پیوست پیام های فروش هم چنین خاصیتی دارد. پس حتما برای ایمیل تبلیغاتی خود پیوست بگذارید و هم این که جالب توجه ترین و مهم ترین فایده خرید این کالا یا خدمات را در آن بگنجانید. شاید بتوان گفت که جملات و محتویات یک پیوست، "خط اول" دیگری در پیام الکترونیکی فروش هستند                                                     .
 - به مشتری احتمالی بگویید که برای خرید باید چه کار کند. البته یک جمله کوتاه و امری پاسخگو نخواهد بود. این صحبت هم باید دوستانه و با فعل دوم شخص مفرد نوشته شود. از همه مهمتر این که غیرمستقیم باید به خواننده امر کند و این یعنی همان تشویق او به خرید مثلا شما می گویید:  خب همین حالا دست به کار شو و بر روی کلیک بر روی دکمه خرید پستی , فرم خرید را تکمیل کن تا فردا یا چند روز دیگر مامور پست سفارش را درب منزل به شما تحویل دهد . لازم نیست نگران واریز پول و ایستادن در صف بانک باشی چون مامور پست بعد از تحویل کالا , وجه آن را از شما دریافت می کند . به همین سادگی .

 

مزیت خرید پستی , یک ویژگی انحصاری است که سیستم ایران مارکت سنتر به دارندگان کالا و فروشندگان عضو خود تقدیم می کند . این ویژگی باعث افزایش چند برابری فروش می شود که در نتیجه بازدهی تبلیغات را بطور چشمگیری افزایش می دهد.

 

 - هرگز درباره کوتاهی و بلندی متن پیامتان نگران نباشید. اگر پیامی خسته کننده، پیچیده، تکراری و پر از لغت من بوده به احساس و نیاز خواننده و مشتری توجهی نکرده باشد، مورد توجه قرار نمی گیرد. حالا هر قدر هم که مختصر باشد. تمامی نکات مفید و جذاب و مورد علاقه مشتریان احتمالی را در پیامتان ذکر کنید. البته لازمست که همین مطالب جالب را به شیوه ای حرفه ای و مناسب بنویسید که خواننده احساس خستگی نکند و تا پایان نوشته هایتان را بخواند                                                                                                  .
نکاتی که گفته شد، اصول ثابت شده ای هستند که تاثیر مثبت آنها در موفقیت بازاریابی ایمیلی بر همه متصدیان فروش و بازاریابان واضح است. اگر هنوز این ایمیل های فروش را ارسال نکرده اید و قصد دارید به این عرصه از بازاریابی وارد شوید، رعایت این نکات کمکتان خواهد کرد. اگر هم در این نوع بازاریابی فعالیت دارید ولی آن طور که می خواهید نتیجه نگرفته اید، بازبینی استراتژی هایتان و مقایسه شان با توصیه های  بالا، مفید خواهد بود.

با استفاده از فرصتهایی که ایران مارکت سنتر در اختیار شما قرار می دهد , شما می توانید حداکثر نتیجه را از ارسال ایمیل تبلیغاتی بدست آورید.

 

اگر شما فروشنده عضو ایران مارکت سنتر نیستید و می خواهید فقط با ابزار ارسال ایمیل به کسب درآمد عالی و مطمئن مشغول شوید , می توانید از سیستم همکاری در فروش ایران مارکت سنتر با ویژگی های منحصر به فرد و استثنایی  بهره بگیرید . برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

موفق و پیروز و ثروتمند شوید.

ایران مارکت سنتر